Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Для учнів та батьків

Дата: 3 квітня 2019 о 16:44, Оновлено 24 грудня 2019 о 22:12

8 YouTube-каналів для розвитку дітей

Якщо у вас є бажання привчити дитину розмовляти українською, то вона має чути її скрізь — у дитсадку, на вулиці, у громадських закладах, а вдома й поготів. Але не завжди дорослі, які оточують маля, спілкуються українською, отже треба надолужити за допомогою веселих та мудрих мультиків, де всі герої балакають як слід. Про це йдеться у матеріаліWoMo.ua.

«Мультики українською»

Уцьому паблікузібрано різноманітні мультики, які можна запропонувати подивитися дітям від року й до десяти. Важливо, що усі відео озвучено українською мовою. Тут є серії «Лицарі Некзо Найтс», «Казки тигреняти Персі», «Місія Блейк», «Свинка Пеппа» та багато інших.

«З любов’ю до дітей»

Цей канал має більше ніж 66 тис. шанувальників, отже про що це свідчить? Про якісний контент! Якщо приєднаєтесь і ви, то знайдете веселі дитячі пісні, цікаві абетки, розвиваючі відео та мультфільми, фізкультхвилинки. І все це українською мовою. Діти вивчать кольори, зможуть навчитися рахувати і читати, дізнаються, як говорять домашні тварини і що вони їдять.

«Ukranima»

Це офіційний каналстудії «Укранімафільм» (колишньої «Київнаукфільм»), де публікуються добре відомі батькам, ще з їхнього дитинства, мультфільми про Петрика П’яточкина, козаків (до речі, у них є окремий канал —KozakyTV), Капітошку, капітана Врунгеля, а також нові серії про нових героїв — «Бабай», «Лежень», «Курка, яка несла всяку всячину«, «Червона жаба» і т. ін. На каналі є мультики українською мовою, а також російськомовні аналоги.

Телеканал «ПлюсПлюс»

Власний канал на YouTube має й популярний серед малечі телеканал «ПлюсПлюс». Тут розміщено всі ті мультфільми та передачі, які є в ефірі на ТБ. А особливо хочемо звернути увагу батьків на ті з них, які мають на меті не лише розважати, а й вчити дітей: «Корисні підказки», «Казка з татом», «Це наше і це твоє».

«Pixel tv»

Офіційну сторінкуна YouTube має і дитячий телеканал «Піксель». Тут є відеозаписи передач «ТіВі-абетка» з Олесею Горовою, рубрики «Зірки малюки», «Анонси».

«Фіксики»

Освітні мультики для дошкільнят та школярів допоможуть зрозуміти, яким чином влаштований світ складних речей. Діти знайдуть відповідь на питання: «Як це зроблено? Як це працює?», — разом із фіксиками, що живуть всередені різноманітних механізмів.

«Телекомпанія Малятко TВ»

YouTube-каналспеціалізується на пісеньках для дітей. Завдяки анімованим пісням, діти дізнаються, чим зайняті комахи, хто чия мама у тваринному світі та хто такі «хтосики». Канал має більш ніж 25 тис. шанувальників.

«Хмаринка»

Це розважально-пізнавальний каналдля малечі, на якому регулярно викладаються відео та мультфільми виключно українською мовою. Завдяки такому контенту діти з легкістю вивчать цифри, літери, кольори та багото чого іншого. Канал засновано нещодавно, отже не дивуйтеся невеличкій кількості шанувальників.

Звернення Л.Гриневич

Дорогі друзі, будь ласка, перестаньте поширювати інформацію про те, що Міністерство освіти і науки України заборонило батьківські комітети.

МОН не має стосунку до створення чи не створення в школах батьківських комітетів.

Накази, що втратили чинність (№ 440 та 205), були складовою «старого» законодавства та мали рекомендаційний характер і не містили жодних загальнообов’язкових норм. До того ж, у Міністерства нема повноважень на врегулювання питань діяльності (прав чи обов’язків) батьківського самоврядування.

Сьогодні рішення про створення батьківських комітетів все ще приймає сам заклад на загальних зборах (конференції) трудового колективу. І це погано, бо процедура не передбачає врахування бажань батьків чи учнів.

Ми хочемо це змінити, але для цього потрібен Закон. І ми його пишемо - Закон "Про загальну середню освіту", саме в ньому будуть прописані нові процедури створення та функціонування батьківських комітетів. Цього року він має бути поданий до парламенту.

Тому зберігаємо спокій і працюємо над змінами. Разом переможемо.

Пам’ятка батькам п’ятикласників

1. У ваших дітей проблемний – переломний період, тому будьте особливо спостережливі, уважні, терплячі.

2. У 5-му класі розширився обсяг матеріалу з основних предметів, зросла кількість предметів, тому збільшується час для підготовки уроків.

3. Забезпечте вдале поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками своїм дітям.

4. Програми включають більше теоретичного матеріалу, тому слід привчати дітей міцно завчати окремі правила з математики, української мови, природознавства ті слова з іноземної мови.

5. Уважно стежте за рівнем виразного читання ваших дітей. Нехай вдома вони виразно читають усі тексти, що задано з різних предметів.

6. Заведіть дітей у бібліотеку, читальний зал не силою, але привчайте до повсякденного читання художньої літератури, просіть їх переказати прочитане.

7. Стежте за порадами учителів, записаними у щоденниках та робочих зошитах.

8. Дбайте про те, щоб дитина навчалась бути охайною у всьому, включаючи бережне ставлення до підручників.

9. Ніколи не поспішайте з висновками ні про дитину, ні про вчителя – прийдіть у школу, поспілкуйтесь з учителем.

10. Намагайтеся придбати у сімейну бібліотеку різноманітні словники та довідкову літературу але не «решебники».

11. Пам’ятайте, що клас, де навчається ваша дитина – ціле трьох колективів: дітей, батьків, учителів. Чим дружніші, цілеспрямованіші будуть ці колективи – тим у кращій атмосфері буде формуватись ваша дитина. Це залежить від кожного і від вас теж.

12. Не забувайте: дитину не можна карати за невміння, а терпляче вчити, підказувати, радити, допомагати, підтримувати.

13. Керуйтесь у спілкуванні з дитиною правилом: найдієвіший засіб виховання – особистий приклад.

14. Дбайте про всебічний розвиток своєї дитини.

15. Вмійте ставити себе на місце дитини.

16. Пам’ятайте: праця, зокрема навчальна, не приносить шкоди вихованню дитини, а бездіяльність – перший ворог.

Оцінювання в першому класі має бути формувальним – без жодних абстрактних та караючих номерних оцінок, таємним, адже тільки вчитель, школяр та його батьки мають знати про результати навчання, а також підтримувати постійний зворотній зв’язок для інформування про прогрес дитини. 

«Для першачків ми передбачаємо стимулююче оцінювання – жодних абстрактних каральних оцінок. Що є надзвичайно важливо, батьки мають бути повністю поінформовані про навчальний прогрес дитини. Саме для цього передбачено свідоцтво досягнень. Воно заповнюється за 51 показником. Серед них є такі, наприклад, як «вміння брати на себе відповідальність» чи «вміння співпрацювати з іншими». Поряд з тим є звичні для нас «уміння писати диктанти», «уміння рахувати в межах ста». Таким чином батьки будуть поінформовані, які є сильні сторони дитини, а де ще треба більше попрацювати», – зазначила Міністр.

Для того, щоб повноцінно реалізувати цей підхід, МОН підготувало форму свідоцтва досягнень. Воно містить два блоки. Перша частина – особисті досягнення – заповнюється двічі протягом року. У жовтні – проміжне оцінювання та в травні – підсумкове оцінювання. Друга частина – предметні компетенції – заповнюється лише в травні в межах підсумкового оцінювання.

Для оцінювання учнів пропонується чотирирівнева система: «має значні успіхи», «демонструє помітний прогрес», «досягає результату з допомогою вчителя», «ще потребує уваги і допомоги».

Окрім зафіксованих навчальних результатів, що містяться у свідоцтві і за якими здійснюється оцінювання, вчитель може додавати свої характеристики, про які бажає поінформувати батьків. Також свідоцтво передбачає поле для розгорнутого коментаря вчителя, що може бути адресований батькам учня для глибшого розуміння розвитку дитини.

Поради батькам

Ваша дитина повинна обов’язково знати відповіді на ці запитання задля власної безпеки

Безпека дітей – одне з найголовніших питань, які турбують будь-якого батька. Якщо ви хочете бути впевнені, що ваша дитина не потрапить ні в яку небезпечну ситуацію, вам слід заздалегідь навчити дитину правилам поведінки, інформує Ukr.Media. Збережіть собі цей список і поділіться ним з іншими батьками — давайте разом дбати про безпеку своїх дітей!

Поставте їй такі запитання. Не виключено, що відповіді дитини стануть для вас несподіванкою.

1. Що робити, якщо батьків немає вдома, а хтось намагається відкрити двері?

2. Чи візьмеш ти цукерку у незнайомої жінки?

3. Що робити, якщо з розетки пішов дим, а нікого з дорослих немає вдома?

4. Незнайомий дорослий просить тебе про допомогу. Допоможеш ти йому?

5. Що потрібно робити, якщо на тебе нападає зграя собак?

6. Чи ти підеш в гості до однолітка, з яким щойно познайомився?

7. Що робити, якщо ти відчув у будинку запах газу?

8. Якщо ти чекаєш ліфт і до тебе підійшли незнайомці, ти поїдеш з ними разом?

9. Що слід робити, якщо ти помітив, що за тобою стежать?

10. Кому можна відкривати двері, коли ти один вдома?

11. Що ти будеш робити, якщо незнайомець схопив тебе і не відпускає?

12. Як ти вчиниш, якщо загубишся в натовпі людей?

13. Що ти будеш робити, якщо опинишся на вулиці під час грози?

14. Що ти будеш робити, якщо хтось в інтернеті загрожує тобі або твоїм близьким?

15. Тебе покликали грати на замерзлу річку. Ти підеш?

16. Чи можна брати ліки з аптечки, коли батьків немає вдома?

А ось правильні відповіді:

1. Необхідно терміново зателефонувати батькам, а потім в міліцію (102) або службу порятунку (112). За цей час батьки зможуть попередити сусідів по телефону, і дитині нададуть допомогу.

2. У незнайомих людей брати їжу, іграшки та інші речі не можна ні в якому разі!

3. При виникненні пожежі або загрозі займання/витоку газу необхідно швидко залишити квартиру і набрати номер пожежної служби (101), служби порятунку (112) або служби газу (104). Самостійно гасити пожежу категорично забороняється!

4. Коли людина потребує допомоги, то в першу чергу звернеться до дорослих. Тому якщо якийсь незнайомець просить про допомогу, слід йому відповісти категоричною відмовою. Причому відповідати потрібно швидко і відразу ж йти.

5. У ситуаціях з тваринами головне – зберігати спокій і не провокувати їх на агресію. Можна відвернути собак з допомогою якого-небудь предмета типу шапки, парасольки і т. п. Потрібно поступово віддалятися, не зустрічаючись з собаками очима і, не обертаючись до них спиною.

6. Ходити в гості до малознайомих людей, навіть однолітків, не можна ні в якому разі.

7. Телефонуйте до служби порятунку (112) або служби газу (104). Навчіть дитину не соромитися і не панікувати – краще хибний виклик, ніж вибух.

8. На пропозицію зайти в ліфт з незнайомцями потрібно відповідати однозначним відмовою. Навчіть дитину в такій ситуації відповідати, що він чекає на батьків, які ось-ось підійдуть.

9. Потрібно зайти в людне місце (супермаркет, перукарню, кафе і т. д.) і вже звідти зателефонувати батькам і повідомити про стеження.

10. Чужим людям відкривати двері категорично забороняється! Це стосується будь-яких незнайомців, незалежно від статі і віку.

11. Потрібно якомога швидше привернути увагу людей. Можна кричати і битися. Також можна бити по машинах, які стоять поруч – можливо, спрацює сигналізація.

12. У такому разі слід зберігати спокій. У натовпі необхідно поступово зміщуватися до краю, але не намагатися йти проти людського потоку.

13. Слід знайти безпечне укриття. Це може бути найближчий магазин чи під’їзд. Потрібно триматися подалі від водойм, металоконструкцій і високих

дерев.

14. Про загрози будь-якого характеру слід негайно повідомити батькам або поліції.

15. Кататися на замерзлому водоймищі без батьків категорично заборонено – винятків бути не може!

16. Щоб дитина усвідомлювала наслідки, їй слід роз’яснити небезпеку лікарських засобів. Брати аптечку і користуватися незнайомими ліками у відсутність батьків не можна.

Вимоги до одягу школярів

Надавайте перевагу дитячому одягу з максимальним вмістом натуральних волокон. Натуральні тканини забезпечують повітропроникність і таким чином забезпечують тепловий комфорт. У повністю синтетичному одязі (наприклад, з 100% поліестеру) дитина може пітніти, ризикує переохолодитись і застудитись.

 Для дітей молодших і середніх класів шкільна форма, блузки і сорочки, натільна білизна, шкарпетки і колготи мають бути повністю натуральними або виготовлені зі змішаних тканин. Мінімальний вміст натуральних волокон у одязі має становити 50%. Крім того, натільна білизна першокласників (дітей до 7 років) має бути виготовлена виключно із натуральних тканин.

Учні старших класів можуть носити одяг, виготовлений як з натуральних, так і змішаних або штучних тканин. Це стосується шкільної форми або будь-якого одягу другого шару. Натільна білизна старшокласників має бути із натуральних або змішаних тканини (мінімальний вміст натуральних волокон – 50%).

Обираючи шкільний одяг також звертайте увагу на:

  • якість пошиття

Зверніть увагу на крій, якість фурнітури, а також, чи рівні рядки швів. Важливо, щоб ярлик у вигляді стрічки із інформацією по догляду був вшитий у шов – це свідчить про добросовісність виробника. Не варто купувати одяг, якщо маркувальний ярлик відсутній або, наприклад, закріплений булавкою.

  • зручність

Шкільна форма не повинна обмежувати рухи дитини. Модні, але дуже вузькі речі – поганий варіант для шкільного одягу. Не обирайте для дівчат молодшого шкільного віку строгі спідниці-олівці, а для хлопців – вузькі штани без резинки на поясі.

  • безпечність

Уся продукція для дітей повинна мати висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи, що засвідчують безпечність цього товару для здоров’я вашої дитини. Зазвичай номер та дата висновку зазначені на етикетці. У продавця має бути копія цього висновку.

Повідомляє прес-служба МОН

У навчальний рік без стресу

Щоби уникнути стресу у вересні, важливо почати відновлювати звичний для школи режим і темп ще у серпні. Це стосується як наближення до “шкільного” режиму сну, так і поступового введення “домашніх завдань”.

“Важливо не робити цього зненацька, а покроково домовлятись з дітьми про вкладання-прокидання та тренування мозку. Щодо завдань, то що б ви не запропонували робити, переконайтесь в двох речах: дитині має бути цікаво (для цього є насправді добрі книжки, в яких інформація подається захопливо, з загадками та експериментами); всі завдання мають робитися в ресурсному стані та за попередньої домовленості про час (власне, це має працювати і протягом року)”, – говорить психотерапевт Вікторія Горбунова.

Дуже важливо не примушувати дитину до занять, особливо, якщо вона втомлена після активного дня, у поганому настрої або має інші плани (а ви не домовлялися попередньо про заняття). Спробуйте організувати усе так, щоб до часу занять настрій у дитини був добрим (залежить від того, що відбувалось чи робилось напередодні), а після навчання також заплануйте щось цікаве і бажано активне (від велопрогулянки до спільного приготування та поїдання смаколиків).

Дбайте, щоби дитина спала достатньо. Науковці довели, що регулярний режим сну у ранньому дитинстві пов’язаний з когнітивною діяльністю та може позитивно впливати на здоров’я протягом усього життя.

Доброю передшкільною традицією є створення своєрідної книжки спогадів. Зараз це може бути і презентація з відео та фото всього, що відбувалося влітку, і мікроблоги, і просто альбоми в інстаграмі.

Згідно з дослідженням, сімейні ритуали забезпечують створення певного режиму, що допомагає направляти поведінку дитини та покращувати емоційний клімат в сім’ї, що сприяє ефективному ранньому розвитку дитини, зокрема збагаченню словникового запасу, емоційному розвитку, формуванню соціальних та академічних навичок.

Крім того, дітям подобаються своєрідні “новорічні резолюції”, коли вони перед навчальним роком складають для себе перелік обіцянок (цілей, планів), яких хочуть дотриматись, та домовляються з батьками про винагороди – в разі, якщо цілей вдасться досягти.

“Ставтесь до таких резолюцій доброзичливо та з гумором, бо це не є “купівля” гарних оцінок чи поведінки, а швидше своєрідний виклик, щоб випробувати себе”, – радить психотерапевт Вікторія Горбунова.

Позитивне налаштування – це одне із найважливіших і, ймовірно, найскладніших завдань. Щоби сформувати позитивні асоціації з новим навчальним роком, важливо говорити з дітьми про початок навчання та усіляко демонструвати своє позитивне ставлення.

“Зауважуйте та обговорюйте з дітьми, що доброго є в новому початку – а це і зустріч з друзями, і нові цікаві знання (і тут йдеться не лише про школу, а й про позашкільні гуртки), і дорослішання (зв’яжіть зі стартом занять не лише нові обов’язки, а й права та бонуси, наприклад збільшення кишенькових грошей, можливість самому добиратись до школи чи право на участь в якихось сімейних рішеннях)”, – говорить Вікторія Горбунова.

Спробуйте зробити так, щоб усі покупки до школи – від ручок до одягу – були дитині до вподоби. Справа тут не у бюджеті, а у тому, як ці речі обираються, обігруються та якими історіями обростають.

Інформує прес-служба МОЗ

ЩО ПОТРІБНО МАЙБУТНЬОМУ ПЕРШОКЛАСНИКУ

1. Шкільна форма.

2. Портфель-ранець.

3. Спортивна форма.

4. Спортивне взуття.

5. Змінне взуття.

6. Альбом і фарби (гуаш або медові акварелі).

7. Пензлики для малювання.

8. Стакан-непроливайка.

9. Кольорові олівці та фломастери.

10. Кольоровий папір, кольоровий картон.

11. Ножиці із закругленими кінчиками.

12. Клей ПВА.

13. Пластилін (не восковий), дощечка із стеками.

14. Папка для трудового навчання.

15. Конструктор пластмасовий або металевий.

16. Зошити (10 в косу лінію, 10 в клітинку).

17. Рахівні палички (пластмасові).

18. Обгортки для підручників та зошитів.

19. Папка для зошитів.

20. Пенал (2 ручки, простий олівець м’який, лінійка дерев’яна-15 см, ґумка).

ПАМ'ЯТКА З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

для учнів

1.Користування сірниками, запальничками, розведення вогнищ, розпалювання печей дітьми – одна із найпоширеніших причин виникнення пожеж.

2.Дітям не дозволяється вмикати електронагрівальні прилади без дорослих.

3. Дотримуйся правил дорожнього руху.

5.Ігри на дорогах, їзда на велосипеді по проїжджій частині, розмови по мобільному телефону та прослуховування музики в навушниках при пересування по дорозі приводять до нещасних випадків.

6.Ходити до водойм без дорослих – небезпечно.

7.Вживання в їжу незнайомих ягід та сумнівних продуктів харчування може коштувати тобі життя.

8.Будь обережним біля пошкоджених ліній електропередач.

9.Не бери в руки незнайомі предмети.

10.У разі виявлення вибуховонебезпечних предметів не торкайся і не переміщуй їх.

11.Ліки використовуй лише за призначенням лікаря, під доглядом дорослих.

12.Будь обережним, коли залишаєшся сам вдома: не спілкуйся з незнайомими людьми, не відчиняй їм двері будинку.

13.Без дозволу і попередження батьків не відлучайся з дому.

14.Гуляти допізна на вулиці небезпечно.

15.Дотримуйся правил поведінки в громадських місцях.

16.Дотримуйся правил безпеки під час перебування наодинці вдома.

17. Забороняється вживання алкогольних напоїв, наркотиків та тютюну.

18 Забороняється перебувати на вулиці або в громадських місцях без супроводу батьків після 20.00.

19. Відповідальність за твоє життя і здоров’я під час канікул несуть твої батьки.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.