Звіт
Маринич Ганни Сидорівни
про свою діяльність на посаді директора Дроздинського НВК:
ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ протягом 2018-2019н.р.
Шановні присутні! Закінчився навчальний рік, і ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2018/2019 навчального року.
На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування НВК щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року, яке було затверджено на загальних зборах у червні 2018 року.
Протягом 2018-2019 навчального року педколектив працював над реалізацією основних положень Законів України «Про освіту» (зі змінами), «Про загальну середню освіту» (зі змінами), «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про позашкільну освіту», державної та національної програми «Освіта» (Україна ХХІ століття), Закону України «Про засади державної мовної політики в Україні», Національної доктрини розвитку освіти в ХХІ столітті, ст.53 Конституції України, постанов Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 778 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад» від 27.08.2010 № 776 ,«Про внесення зміни до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2004 № 24», від 20.04.2011 № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 23.11.2011 № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», наказів Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, розпоряджень голови обласної державної адміністрації, голови районної державної адміністрації, наказів відділу освіти та відділу освіти Старосільської сільської ради та інших нормативних документів щодо розвитку освітньої галузі.
Навчально-виховний процес у 2018-2019 навчальному році в НВК був організований з метою забезпечення оптимальних умов фізичного, інтелектуального, психологічного і соціального становлення особистості школярів, досягнення ними рівня навчальних досягнень, що відповідає потенціальним можливостям учнів з урахуванням їхніх пізнавальних інтересів і схильностей.
Як директор школи у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника НВК.
- Загальна інформація про школу
Дроздинський НВК:ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ є комунальною власністю Рокитнівської районної ради Рівненської області.
Навчально-виховний комплекс знаходиться по вулиці Шевченка,100 с.Дроздинь Рокитнівського р-ну Рівненської обл.
Мова навчання – українська.
Кількість класів – 28, учнів – 648 .
Рух учнів протягом навчального року: вибуло -0, прибуло -0.
Управління та фінансування здійснюється відділом освіти, якому делеговані відповідні повноваження.
НВК розміщений в двох будівлях: старому (1939р.) та новому (1971 р.).Земельна ділянка, яка належить школі, має площу 1,5 га.
У 2018/2019 навчальному році працювало 57 педагогічних працівників, з них 0 сумісників та 19 працівників з числа обслуговуючого персоналу та 6 працівників, прийнятих на осінньо-зимовий період.
Навчання завершили 648 учнів та 86 вихованців дошкільного підрозділу НВК.Середня наповнюваність класів становить 24 учнів. У 2018-2019 навчальному році штатними працівниками НВК був забезпечений на 85%. Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів враховувалася фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики. Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому доречним зараз є вміння працювати з комп'ютером, оргтехнікою. Наявність комп’ютерного класу та підключення до мережі Інтернет надало можливість використовувати комп'ютерні технології в навчальному процесі. В школі є сертифіковані комп'ютерні програми, що використовують вчителі в навчальному процесі.
Якісний склад педагогічних працівників такий :
45 педагогів мають вищу освіту, 8- базову вищу освіту, 2- середню спеціальну; з них:12 – вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію,12 вчителів мають І кваліфікаційну категорію, 13 вчителів - ІІ кваліфікаційну категорію, 20 вчителів- спеціаліст та 4 вчителів мають звання «старший вчитель».
Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників НВК становить 20 год.
- Кадрове забезпечення
Найкраще забезпечений НВК педагогами-спеціалістами в початкових
класах. Маємо проблеми із кадрами у старших класах. Не вистачає вчителів англійської мови,математики,інформатики ,трудового навчання (дівчата), захисту Вітчизни , образотворчого мистецтва , соціальний педагог, керівник спортивних секцій. Виходячи з того положення ,в якому щороку опиняється школа , мусимо приймати на вищевказані посади вчителів-неспеціалістів або малодосвідчених, навантажувати вище норми,а це неякісно впливає на результат навчання учнів та якісної підготовки вчителів до уроків.
Серед 57 педагогічних працівників :
жінок -52
чоловіків -5
пенсіонерів – 6
сумісників – 0
Розподіл педпрацівників за віком:
До 30 років -23
31-40 років –15
41-50 років – 14
51-55років – 2
55 і вище – 5
Стаж педагогічної роботи:
До 3 років – 11
від 3-10 – 14
від 10-20 – 16
20 років і більше - 16
Мають нагородження:
Грамота відділу освіти Рокитнівської РДА- 19
Грамота управління освіти і науки - 4
Грамота Рокитнівської РДА -2
Грамота Рокитнівської районної ради - 1
«Відмінник народної освіти » - 1
3. Методична робота.
Згідно з принципами й положеннями нормативних документів про освіту, рекомендаціями районного методичного кабінету, методична роботау школі спрямовувалася на розвиток творчої особистості вчителя, учня, на особливості використання інноваційних технологій в навчально-виховному процесі школи як умови створення освітнього середовища учня.
У школі діє певна система методичної роботи. Педагогічний колектив працює над проблемою «Формування успішного освітнього середовища сільської школи шляхом впровадження інтерактивних технологій».До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які маютьпедагогічні звання та вищу кваліфікаційну категорію. Вони є наставниками молодих учителів. За їх активної участі проходять предметні тижні, методичні засідання, тощо. В організації методичної роботи з педагогічними кадрами школи результативно використовуються нормативні документи про освіту, матеріали з досвіду роботи учителя, науково-методична та психолого-педагогічна література, зразки оформлення шкільної документації, матеріалів на різноманітні конкурси, технічні засоби (комп'ютер, копіювальна техніка), тощо.
Учителі проводили відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи з проблем, зросла їх педагогічна майстерність, Учителі школи йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи.Але ,на жаль, рівень навчальних досягнень учнів школи не зростає.
Методична робота у школі стимулювала деяких педагогічних працівників до підвищення кваліфікаційної категорії.
Вчителі НВК активно залучаються до роботи у районних семінарах, засіданнях творчих груп. Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу в НВК на належному рівні.
У закладі систематично проводиться моніторинг стану викладання та рівня знань, умінь, практичних навичок учнів із навчальних предметів, формування компетентностей, який дає можливість отримати об’єктивну інформацію про стан викладання та рівень знань, умінь , практичних навичок учнів з предмета, спрямованих на основі цих досліджень заходи з підвищення якості вивчення предмета, надати необхідну організаційно-методичну допомогу вчителям-предметникам із метою поліпшення стану навчання предмета.
4. Навчальна діяльність учнів.
Протягом 2018-2019 навчального року діяльність педагогічного колективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів. Велика увага у школі приділялась охопленню дітей навчанням. Станом на 1 вересня 2018 року у школі налічувалось 648 учнів, до першого класу були залучені всі діти, яким виповнилось на 1 вересня 5років і 8 місяців. Відкрито два інклюзивних класи в початковій школі. Учні - активні учасники міжнародних конкурсів. Цього року були учасниками конкурсу юних знавців фізики «Левеня», конкурсів: «Кенгуру»,«Геліантус», «Соняшник», «Олімпус», « Бобрик», «Бебрес» , «Бобер» та інші.
5. Виховна та позакласна робота.
Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов'язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим виховна діяльність школи була спрямована згідно напрямків:
• Превентивне виховання.
• Морально-етичне виховання.
• Сімейне виховання.
• Художньо-естетичне виховання.
• Громадянсько-патріотичне виховання.
• Трудове виховання.
• Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя.
• Екологічне виховання.
Результативність виховної роботи:
-активізація роботи учнівського самоврядування;
- використання активних форм роботи з учнями (вікторини, конкурси, екскурсії, волонтерська діяльність, презентації, ігри)
- індивідуальна робота класних керівників;
- співпраця класних керівників з батьками учнів та вихованців НВК;
- якість виховних заходів, участь у житті школи.
Учні нашої школи та вчителі - активні учасники численних конкурсів ,акцій .
Протягом року учні школи брали участь у спортивних змаганнях та виховних заходах школи та району.
6. Правовиховна робота.
У навчальному закладі з учнями організовано такі форми правового навчання і виховання:
- тематичні загальношкільні лінійки та класні години,
- лекції, бесіди на правову тематику.
- анкетування.
- зустрічі з працівниками правоохоронних органів.
- уроки правознавства.
- індивідуальні бесіди з важковиховуваними учнями.
- батьківські лекторії.
- відвідування проблемних сімей вдома.
Класними керівниками школи регулярно і ефективно проводяться корекційно-розвивальні заняття з учнями групи ризику. Та все ж за звітній період траплялись випадки агресивної поведінки, пропуски занять без поважних причин.
7. Соціальний захист дітей.
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій.
Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи.
8. Профорієнтаційна робота.
Школою проводиться певна робота з профорієнтації та працевлаштування неповнолітніх. Ведеться облік довідок щодо подальшого навчання випускників.
Неодноразово в заклад приїжджали представники училищ, університетів, надходили електронною поштою запрошення з вищих начальних закладів на навчання учнів. Результат профорієнтаційної роботи протягом минулого року показав ,що після 9 класу жоден учень не виявив бажання йти зі школи, а після 11 класу буде зрозуміло після отримання результатів ЗНО.
9. Співпраця з батьками.
Виховання учня в школі і сім’ї - щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов'язаних з професіями, світом захоплень, родинними святами. Класні керівники тісно співпрацюють з сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень. Однією з традиційних з форм роботи з батьками у школі є батьківські збори.
10. Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників.
Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази.
З метою покращення стану здоров’я учнів у вересні 2017 року проводилось виїзною комісією районної поліклініки медичне обстеження дітей, проводились необхідні медичні щеплення (з дозволу батьків). Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи, звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків виданий наказ по школі . Також уже на цей навчальний рік за моїм проханням оглянули лікарі дітей 1 класу та 5-річного віку. У травні за моїм погодженням на базі школи відбулося виїзне засідання ПМПК для обстеження дітей з вадами здоров’я. Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст.22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Гаряче харчування учнів 1-11 класів відбувалося згідно графіку на 4 перервах у їдальні школи.
У школі працює учком «Лідер», силами якого проводяться цікаві заходи: засідання ,бесіди ,покази відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю. Цікавий та корисний пройшов загальношкільний благодійний захід- ярмарок. Виручені кошти пішли на підтримку хворих дітей.У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «заходи по збереженню життя і здоров'я дітей», де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.
11. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи. На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Проводиться постійна профілактична акція «Увага- діти на дорозі!» «Урок»Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів з охорони праці та життєдіяльності дітей ,їх безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти тапроводяться профілактичні заходи.
12. Робота профспілки школи.
В колективі створений здоровий морально-психологічний мікроклімат.
В установі встановлений п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.
Розподіл навчального навантаження здійснюється за погодженням з профспілкою. Попередній розподіл навчального навантаження на наступний рік проводиться в кінці поточного року, про що повідомляють працівників невідкладно.
В НВК забезпеченіумови оплати праці, порядку виплати доплат, надбавок, винагород, положень про преміювання.
Забезпечується дотримання посадовими особами та працівниками вимог Закону України «Про охорону праці», нормативних актів про охорону праці.
Надається відпустка щорічна оплачувана, затверджена за погодженням з профспілковим комітетом, і доводиться до відома працівників,додаткова оплачувана відпустка матерям, у кого 2 і більше дітей,додаткова оплачувана відпустка студентам вузів без відриву від виробництва.
Профспілці надаються всі необхідні документи, що є предметом цього колективного договору, сприяють реалізації прав профспілці по захисту трудових і соціально-економічних інтересів працівників.
Спільно аналізується стан виконання колективного договору, заслуховується звіт керівника та голови профспілки про реалізацію взятих зобов’язань на загальних трудових зборах трудового колективу.
13. Фінансово-господарська діяльність.
Будівля школи прийнята в експлуатацію 47 років назад. Але не зважаючи на вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати. За бюджетні кошти здійснюється ремонт шкільних приміщень.
Протягом року придбано: ноутбук 6,принтер-3, музичну апаратуру-1, стенди,художня дитяча література ,спортінвентар, спортивні тренажери. За спонсорські кошти куплено лінолеум на 10.000. З відділу освіти Старо- сільської с/ради надійшли шість телевізорів у початкову школу,три принтери,три ламінатори, завезено палива на 100%,перекрито дах. Підключено в кабінет заступників директора ІНТЕРНЕТ.
Про видатки у цьому році на ремонти приміщень школи, ліквідацію аварійних ситуацій, закупівлю матеріалів та обладнання ніхто не говорить - їх просто не має. Тому повноцінна підготовка нашої школи до нового навчального року стає проблематичною через відсутність коштів. Зрозуміло, я як директор використовую для цього усі можливі резерви: спонсорські кошти, позабюджетні кошти, але їх недостатньо для такого обсягу робіт.
14. Управлінська діяльність.
Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи. У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. З підключенням школи до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами. Контроль - це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективи. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки, тощо.
Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор школи у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей - шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідної їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.
15. Проблеми нашого закладу:
1. Навчання проводиться в приміщенні, яке не може вмістити 685 учнів, тому що проектна потужність становить 300 місць.
2.Слабка і застаріла матеріально - технічна база(не вистачає відповідних столів для вчителів,класних дощок,книжкових шаф ).
3. Мізерна кількість комп’ютерів (1 комп’ютер на 67 учнів).
4. Відсутнє фінансування з боку держави.
5. Старі підручники, зміст і методи викладання не відповідають актуальним вимогам щодо її якості в сучасному світі.
- Відсутність спеціалістів ,звідси і низький рівень знань і небажання учнів
вчитися.
Нормативно-правові документи
Закон України від 5 вересня 2017 року № 2145-VIII"Про освіту"
Нова українська школа
Концепція НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 №903-р «Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».
Наказ Міністерства освіти і науки України від 23.03.2018 №283 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи»«Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи».
Державні стандарти
Постанова КМУ від 21.02.2017 №87 “Про затвердження Державного стандарту початкової освіти“(застосовується з 1 вересня 2018 р. для учнів, які навчаються за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти).
Постанова Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року№ 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти»
Постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти».
Освіта та навчальні програми
Наказ Міністерства освіти і науки України від 21.03.2018 №268 «Про затвердження типових освітніх та навчальних програм для 1-2-х класів закладів загальної середньої освіти».Джерело:https://www.pedrada.com.ua/news/4612-zatverdjeno-tipov-osvtn-programi-novo-ukransko-shkoli
Наказ МОН № 405 від 20.04.2018 року Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня 5-9 класи
Наказ МОН № 407 від 20.04.2018 року Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня 2-4 класидля 2–4-х класів — за № 407 Джерело:https://www.pedrada.com.ua/news/4612-zatverdjeno-tipov-osvtn-programi-novo-ukransko-shkoli
Наказ МОН № 406 від 20.04.2018 року Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти III ступеня 11 класи Джерело:https://www.pedrada.com.ua/news/4612-zatverdjeno-tipov-osvtn-programi-novo-ukransko-shkoli
Наказ МОН № 408 від 20.04.2018 року Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти III ступеня 10 класи Джерело:https://www.pedrada.com.ua/news/4612-zatverdjeno-tipov-osvtn-programi-novo-ukransko-shkoli
Початкова школа
Наказ Мінсоцполітики № 1143 від 10.08.2018 року Пpo затвердження професійного стандарту «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти»
Наказ МОН від 23.03.2018 № 283 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи"
Наказ МОН № 1021 від 13.07.2017 року Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня
Лист МОН № 1/9-190 від 02.04.18 року Щодо скороченої тривалості уроку для учнів початкової школи
Наказ МОН від 05.08.2016 № 948 «Про затвердження змін до навчальних програм для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів».
Наказ МОН від від 20.08.2018 № 923 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо адаптаційного періоду для учнів першого класу у Новій українській школі»
Наказ МОН № 1222 від 21.08.13 року зі змінами, внесеними згідно з наказом МОН №1009 від 19 серпня 2016 року Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти
Додаток до наказу МОН України від 19.08.2016 №1009 Орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи
Лист МОН України № 1/9-249 19.04.2018 Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти(Сайт Міністерства освіти і науки України)
Наказ МОН України № 367 16.04.2018 Про затвердження порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти (Сайт Міністерства освіти і науки України)
Наказ Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 № 8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах» (із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства освіти і науки № 624 від 06.06.2016 ,№ 635 від 24.04.2017)
Основна , старша школа
Наказ МОН № 804 від 07 червня 2017 року Про оновлені навчальні програми для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладівПро оновлені навчальні програми для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів
НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ для 5-9 класів (Сайт Міністерства освіти і науки України)
НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ для 10-11 класів (Сайт Міністерства освіти і науки України)
Наказ МОН від 14.07.2016 №826 «Про затвердження навчальних програм для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів»
Наказ МОН від 21.08. 2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти» (5-10 класи)
Наказ МОН від 13 квітня 2011 року №329 «Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти» (11 класи)
Наказ МОН України № 367 16.04.2018 Про затвердження порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти (Сайт Міністерства освіти і науки України)
Наказ Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 № 8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах» (із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства освіти і науки № 624 від 06.06.2016 , № 635 від 24.04.2017
Лист МОН №1/11-8477 від 10.08.18 року Про безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти
Спеціальна освіта
Лист МОН України №1/9-485 06/08 2018 Організаційно-методичні засади освітнього процесу у спеціальних закладах освіти в 2018/2019 н.р.
Постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2013 р. № 607"Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами"
Інклюзивна освіта
Основні нормативні документи щодо організації інклюзивного навчання
Закони України
Закон України від 05.06.2014р. №1324-VII «Про внесення змін до деяких законів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання». http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1324-18
Закон України від 23.05.2017р. № 2053-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг».http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2053-19
Закон України від 05.09. 2017 р. № 2145-VIII «Про освіту» (ст. 19,20).http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19
Постанови Кабінету Міністрів України
Постанова КМУ від 15.08.2011р. №872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітньому навчальному закладі». http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/872-2011-%D0%BF
Постанова КМУ від 18.07.2012 р. № 635 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 346 і від 14 червня 2000 р. № 963». http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/635-2012-%D0%BF
Постанова КМУ від 08.07.2015 р. № 479 «Про внесення змін у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298». http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/479-2015-%D0%BF
Постанова КМУ від 29.07.2015р. №531 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 346 і від 14 червня 2000 р. № 963». http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/531-2015-%D0%BF
Постанова КМУ від 29.07.2015р. №530 «Про внесення змін до Положення про дошкільний навчальний заклад».http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/530-2015-%D0%BF
Постанова КМУ від 09.08.2017 р. № 588 «Про внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах”. http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/588-2017-%D0%BF
Постанова КМУ від 14.02.2018 р. №72 “Про внесення змін у додаток до постанови КМУ від 25 серпня 2004р. №1096”.http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/72-2018-%D0%BF
Накази МОН України
Наказ МОН України від 01.10.2010р. № 912 «Про затвердження Концепції розвитку інклюзивного навчання».http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/9189/
Наказ МОН України від 06.12.2010р. № 1205 «Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів». http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1308-10
Наказ МОН України від 31.12.2015р. № 1436 «Про затвердження Плану заходів щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітньому просторі».http://don.od.ua/wp-content/uploads/2016/02/nmo-14361.pdf
Наказ МОН України від 20.05.2016р. № 544 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 04 листопада 2010 року № 1055». https://buhgalter.com.ua/articles/kadrova-sprava/pro-vnesennya-zmin-do-nakazu-ministerstva-osviti-i-nauki-ukrayini-vid/
Наказ МОН України від 26.09.2016 р. №1148 «Про надання грифів Міністерства освіти і науки України навчальній літературі для дітей з особливими освітніми потребами».http://shkola.ostriv.in.ua/publication/code-728D3BFA8AC1F/list-D4A04AF326
Наказ МОН України від 04.04.2017 р. № 527 “Про видання навчальної літературидля дітей з особливими освітніми потребами у 2017 році”. http://old.mon.gov.ua/files/normative/2017-04-06/7273/nmo-527.pdf
Наказ МОН України від 01.02.2018 р. № 90 “Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 06 грудня 2010 року № 1205”. http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE31678.html
Наказ МОН України від 22.03.2018 р. №271 “Про затвердження Примірного переліку корекційних засобів навчання та реабілітаційного обладнання для спеціальних закладів освіти”.http://document.ua/pro-zatverdzhennja-primirnogo-pereliku-korekciinih-zasobiv-n-doc343048.html
Наказ МОН України від 23.04.2018р. №414, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 травня 2018 р. за №582/32034 «Про затвердження Типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти».http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0582-18
Наказ Міністерства освіти і науки України від 03.05. 2018 р. №447 «Про затвердження Примірного переліку обладнання для оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсного центру».https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-primirnogo-pereliku-obladnannya-dlya-osnashennya-kabinetiv-inklyuzivno-resursnih-centriv
Наказ МОН України від 26.07.2018р. №814 "Про затвердження типової освітньої програми початкової освіти спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами".https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-tipovoyi-osvitnoyi-programi-pochatkovoyi-osviti-specialnih-zakladiv-zagalnoyi-serednoyi-osviti-dlya-ditej-z-osoblivimi-osvitnimi-potrebami
Наказ МОН України від 16.08. 2018 р. № 917 «Про внесення змін у додатки до наказу МОН України від 26.07. 2018р. №814».https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-vnesennya-zmin-u-dodatki-do-nakazu-ministerstva-osviti-i-nauki-ukrayini-vid-26072018-814
Наказ МОН України від 26.07.2018р. №816 «Про затвердження типової освітньої програми початкової освіти спеціальних закладів загальної середньої освіти для учнів 1 класів з інтелектуальними порушеннями».
Наказ МОН України від 25.06.2018р. №693 «Про затвердження типової освітньої програми спеціальних закладів загальної середньої освіти І ступеня для дітей з особливими освітніми потребами».
Наказ МОН України від 12.06.2018р. № 627 «Про затвердження типової освітньої програми спеціальних закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня для дітей з особливими освітніми потребами».
Наказ МОН України від 26.07.2018р. №815 "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.06.2018 № 627".https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-vnesennya-zmin-do-nakazu-ministerstva-osviti-i-nauki-ukrayini-vid-12062018-627
Наказ МОН України від 26.07.2018 р. №813 "Про затвердження типової освітньої програми спеціальних закладів загальної середньої освіти II ступеня для дітей з особливими освітніми потребами".
http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/61480/
Наказ МОН України від 21.06.2018 р. №668 «Про затвердження типової освітньої програми спеціальних закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня для дітей з особливими освітніми потребами».
Листи МОН України
Лист МОНмолодьспорту України від 18.05.2012р. №1/9-384 «Про організацію інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах». http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/29627/
Лист МОНмолодьспорту України від 26.07.12 №1/9-529 «Про організацію психологічного і соціального супроводу в умовах інклюзивного навчання». http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/30376/
Лист МОНмолодьспорту України від 25.09.12 № 1/9-675 «Щодо посадових обов’язків асистента вчителя».
http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/32125/
Лист МОН України від 08.08.13р. №1/9-539 «Про організаційно-методичні засади забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами». http://osvita.ua/legislation/other/36815/
Лист-роз’яснення МОН України від 05.02.2018р. №2.5.-281 “Роз’яснення щодо тривалості уроків в інклюзивних класах та функціональних обов’язків асистента учителя.
http://document.ua/pro-nadannja-rozjasnennja-stosovno-trivalosti-urokiv-v-inkly-doc336206.html
Лист Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України від 05.02.2018 №2.5-281 “Про надання роз’яснення стосовно тривалості уроків в інклюзивних класах, функціональних обов’язків асистента вчителя”. https://base.kristti.com.ua/?p=6628
Ведення документів
Наказ МОН від 03.06.2008 №_496 "Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів"
Наказ МОН від 08.04.2015 № 412 «Про затвердження Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів».
Наказ МОН України №849 від 02.08.2018 “Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році”
П Р О Т О К О Л №2
звітування директора Дроздинського НВК:ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ перед педагогічним колективом та громадськістю від 14.06.2018 р.
ПРИСУТНІ: 44 чол.
представники педагогічного колективу НВК – 39 вчителів;
батьківської громадськості - 5 чол.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
- Звітування директора НВК про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю щодо підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі, ужиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально–технічної бази школи, залучення додаткових джерел фінансування та їх використання, ужиті заходи щодо забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами, залучення педагогічної та батьківської громадськості, співпрацю з громадськими організаціями.
Маринич Г.С.
2. Виступи членів педагогічного колективу, батьківської громадськості про діяльність директора НВК Маринич Г.С. щодо підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі.
3. Оцінювання діяльності керівника школи шляхом таємного голосування членами педагогічного колективу, батьківського комітету, ради школи за результатами звіту керівника.
Вибори голови та секретаря загальношкільних зборів
Пропозиція: головою зборів обрати заступника директора з НВР Огієвич Валентину Петрівну , секретарем – Кузьмич Наталію Віталіївну .
Результат голосування:одностайно
- СЛУХАЛИ: голову зборів В.П., яка зазначила, що згідно з наказом Міністерства освіти і науки “Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю” від 23.03.2005 р. № 178, на виконання Національної доктрини розвитку освіти (п.3), наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 ”Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів”, Положення про загальноосвітній навчальний заклад керівник навчального закладу має щороку звітувати про свою діяльність перед членами педагогічного колективу, батьківського комітету, ради та громадськості з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання д